Nowe wiadomości

  • Czy żarówki ksenonowe lepiej działają w nocy?

    Artykuł odpowiada na pytanie jakiego oświetlenia używać po zmroku

    czytaj więcej

Jak wybrać dobrą szczotkę do włosów?

Olivia Garden

Szczotka do włosów to jeden z podstawowych produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów. O czym warto pamiętać wtedy, gdy chcemy kupić idealnie dopasowaną szczotkę?

 

Dzięki szczotce do włosów można nie tylko rozczesać włosy, ale również łatwiej ułożyć fryzurę. Dodatkowo, szczotka pozwala na nadanie włosom jeszcze piękniejszego wyglądu, ponieważ usuwa z nich nadmiar zanieczyszczeń i pielęgnuje skórę głowy przez jej delikatny masaż. Wiele kobiet nie wie jednak, jak wybrać odpowiednią szczotkę do włosów. Podpowiadamy, na co warto wtedy zwrócić szczególną uwagę, aby korzystanie z tego akcesorium było jeszcze prostsze i przyniosło oczekiwane efekty!

Dobra szczotka do włosów – czyli jaka?

Aktualnie w sprzedaży można znaleźć wiele różnych rodzajów szczotek do włosów. Na co dokładnie należy zwrócić uwagę podczas doboru tego rodzaju produktu? Szczotka przede wszystkim powinna być indywidualnie dopasowana do naszych potrzeb, w tym między innymi do rodzaju oraz do kondycji włosów. Szczotkę dobieramy również pod względem jej przeznaczenia – możemy stosować ją do pielęgnacji i rozczesywania włosów lub też do stylizacji.

 

Przy doborze szczotki do włosów weź pod uwagę następujące kwestie:

  • kondycja włosów, w tym przede wszystkim ich podatność na łamanie
  • naturalny sposób układania się włosów
  • długość włosów
  • efekty, jakie chcemy uzyskać przez stosowanie szczotki do włosów

Często wielu producentów, na przykład uznana marka Olivia Garden wskazuje, jakie jest konkretne przeznaczenie szczotek, dlatego wybranie odpowiedniego modelu będzie jeszcze łatwiejsze.

Szczotka do włosów – okrągła czy tradycyjna?

Dostępne obecnie w sprzedaży szczotki do włosów możemy podzielić na dwa rodzaje, a mianowicie na szczotki okrągłe oraz szczotki tradycyjne, inaczej zwykłe albo też płaskie. Szczotki okrągłe, które ma w swojej ofercie marka Olivia Garden, doskonale nadają się do stylizacji włosów. Dzięki nim można nadać włosom większej objętości, odbijając je od nasady, a nawet zakręcić na nich fale lub wyprostować włosy. Dobre okrągłe szczotki do włosów mają specjalną, ażurową konstrukcję, dlatego można stosować je razem z suszarkami do włosów – dzięki temu pozwalają na przepuszczanie ciepłego powietrza i lepiej układają włosy. Z kolei szczotki płaskie polecane są z kolei do rozczesywania włosów oraz do ich pielęgnacji. Szybko ściągają ze skóry nadmiar zanieczyszczeń, pozbywają się kołtunów, a także nabłyszczają fryzurę. Najlepiej zdecydować się na szczotkę płaską wykonaną z naturalnych materiałów, na przykład z drewna oraz z naturalnego włosia dzika lub innego zwierzęcia. Taka szczotka będzie przyjazna dla włosów i skóry głowy oraz może posłużyć na lata.

Gdzie kupić dobrą szczotkę do włosów?

Jeśli także chcesz zakupić dobrą szczotkę do włosów, na przykład od marki Olivia Garden, najszerszy wybór ciekawych modeli czeka w profesjonalnych sklepach fryzjerskich. Znajdziemy w nich także modele uznanych producentów, które nie są dostępne w zwykłych drogeriach. Zamówienie na dobrą szczotkę do włosów można złożyć także on-line. Życzymy udanych zakupów!