Nowe wiadomości

  • Czy żarówki ksenonowe lepiej działają w nocy?

    Artykuł odpowiada na pytanie jakiego oświetlenia używać po zmroku

    czytaj więcej

Jak uniknąć problemów związanych z remontem kuchni?

Remont każdego pomieszczenia wymaga od nas dużych nakładów finansowych, a także czasowych. Aby stworzyć kuchnię marzeń musimy poświęcić wiele godzin nad projektem, a także kupnem odpowiednich materiałów, mebli, sprzętu i dodatków. Aby uniknąć jednak podjęcia złych decyzji i straty czasu powinniśmy pomyśleć nad zatrudnieniem projektanta wnętrz, który stworzy projekt kuchni będący połączeniem naszych marzeń i funkcjonalnego charakteru tego pomieszczenia.

 Tło kuchni

Remontując kuchnie większość z nas zmienia nie tylko meble i sprzęt AGD, ale także kolor ścian, płytek i podłóg. Wybierając odpowiednie materiały warto pamiętać, iż kuchnia należy do pomieszczeń często się brudzących. Nie warto więc montować w niej płytek, których czyszczenie będzie sprawiało lokatorom duży problem. Najlepszym rozwiązaniem są duże płytki, które z łatwością możemy wyczyścić nawilżoną szmatką. Jeżeli jednak płytki ceramiczne nie należą według nas do wymarzonych materiałów, którymi chcielibyśmy wykończyć nasze pomieszczenie, zawsze możemy zastosować inne materiały np. płytki kamienne, lub drewno, które nadadzą naszej kuchni oryginalnego charakteru. Podobnie powinniśmy postępować przy wyborze podłogi – im prostsze rozwiązanie tym lepiej. Drewniane panele, terakota i klinkier to jedne z najczęściej wybieranych i najlepszych rozwiązań gwarantujących trwały efekt w naszej kuchni.

Funkcjonalne ułożenie

Kolejną ważną kwestią w kuchni jest odpowiednie ułożenie sprzętu kuchennego i mebli. Największym problemem jest funkcjonalne zagospodarowanie małych lub niewymiarowych pomieszczeń, ponieważ meble i sprzęt tworzone są głównie dla regularnych przestrzeni mieszkaniowych. Jeżeli jesteśmy właścicielami kuchni o nieregularnym kształcie meble kuchenne http://pracowniamebli.com to idealne rozwiązanie naszego problemu z perfekcyjnym dopasowaniem mebli do naszego niewymiarowego mieszkania. Meble stworzone na nasze zamówienie, oprócz idealnego dopasowania do przestrzeni mają jeszcze kilka zalet. Są z pewnością oryginalną ozdobą naszego domu, która pozostanie z nami na długi czas ponieważ meble tworzone na wymiar wykonywane są z najlepszych gatunków drewna i z największą dbałością o detal. Są także gwarancją funkcjonalności tego pomieszczenia – idealnie dopasowują się do przestrzeni i zakupionego sprzętu AGD dzieląc kuchnię na podstawowe strefy funkcjonalne: strefę zapasów, przechowywania, zmywania, przygotowanie i gotowania. Przebywanie w tak zaprojektowanej i wykonanej kuchni będzie prawdziwą przyjemnością dla wszystkich domowników.