Nowe wiadomości

  • Czy żarówki ksenonowe lepiej działają w nocy?

    Artykuł odpowiada na pytanie jakiego oświetlenia używać po zmroku

    czytaj więcej

Charakterystyka mieszkania deweloperskiego

Nowe mieszkania wyrastają dzisiaj niczym grzyby po deszczu. Osoby poszukujące nieruchomości mieszkalnych na rynku pierwotnym z pewnością mają w czym wybierać. Zarówno pod względem rodzaju nieruchomości, jak i pod względem metrażu czy lokalizacji. Tym, co z pewnością wyróżnia mieszkania deweloperskie na tle innych, jest oczywiście ich wysoki standard oraz innowacyjny wygląd. Lokale mieszkalne proponowane przez inwestorów przyciągają uwagę nie tylko w dużych, ale również w nieco mniejszych miastach. Coraz rzadziej inwestuje się także w grunty położone w okolicy ścisłego centrum. Tę lokalizację zaczęły zastępować osiedla podmiejskie, które pod wieloma względami okazują się bardziej sprawdzonym wyborem. Jak zatem nieco ogólnie scharakteryzować mieszkanie deweloperskie?

Otoczenie nowoczesnego mieszkania deweloperskiego

Dobra lokalizacja to połowa sukcesu, dlatego doświadczony deweloper zastanowi się dwa razy, zanim nabędzie grunt pod budowę bloku mieszkalnego czy nowego osiedla. Wbrew pozorom wcale nie tak łatwo znaleźć pożądaną lokalizację. W cenie są te działki, które mają dobre drogi dojazdowe do centrum miasta. Jeśli takich dróg nie ma, z reguły dla dobra inwestycji deweloper decyduje się je wybudować. W cenie są oczywiście tereny położone w pobliżu parków bądź innych terenów zielonych, jeśli mamy do czynienia z lokalizacją podmiejską. Im więcej przyrody, urokliwych ścieżek i miejsc do wypoczynku, tym większe okazuje się zainteresowanie ze strony potencjalnych, przyszłych mieszkańców. 

Standard mieszkania deweloperskiego

Każdy deweloper oferujący mieszkania na rynku wtórnym stara się zaprezentować możliwości nowo powstałej inwestycji na swojej stronie internetowej. Interesujący przykład nowych mieszkań deweloperskich znajdziemy chociażby na stronie http://www.wechta.pl/o-inwestycji,1083.html - mieszkania Winogrady Poznań. W standardzie nowego mieszkania i osiedla znajdziemy zazwyczaj:

  • nowoczesne ogrzewanie podłogowe (często jest to uzupełnienie standardowego ogrzewania),
  • miejsce na parkingu podziemnym bądź garaż (coraz częściej rezygnuje się z miejsc postojowych na ulicach; zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i w celach praktycznych; przestrzeń zaoszczędzona na miejscach postojowych może być wykorzystana inaczej),
  • nowoczesne windy (montowane dla wygody mieszkańców nawet w kilkukondygnacyjnych blokach),
  • monitoring (nowoczesne kamery monitorują otoczenie non stop, dzięki czemu mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie o każdej porze dnia i nocy),
  • nowoczesne instalacje (między innymi wodociągowe, elektryczne, grzewcze czy antywłamaniowe).

Wysoki standard dotyczy każdego nowego, innowacyjnego mieszkania. Bez względu na to, czy jest to przestronny apartament, czy też przytulna kawalerka. 

Rodzaje mieszkań deweloperskich

Mieszkania deweloperskie mogą być bardzo różnorodne. Każda inwestycja oferuje potencjalnym klientom zarówno standardowe mieszkania (dwu-, trzypokojowe), jak i jednopokojowe kawalerki (często z aneksem) czy wielopokojowe, nowoczesne apartamenty (zlokalizowane często na ostatnim piętrze).