Nowe wiadomości

  • Czy żarówki ksenonowe lepiej działają w nocy?

    Artykuł odpowiada na pytanie jakiego oświetlenia używać po zmroku

    czytaj więcej

Zalety nowych aut

Kupno samochodu to ważna decyzja dla wielu osób. Coraz częściej rezygnujemy z nabywania używanych aut na rzecz nowych pojazdów z salonu. Choć ceny nierzadko przerastają nasze możliwości finansowe, rozwiązaniem okazuje się kredyt udzielony na atrakcyjnych warunkach bądź pojazd wzięty w tak zwany „leasing”. Na rynku możemy dzisiaj znaleźć wiele salonów samochodowych oferujących nowoczesne i stuprocentowo sprawne auta. Mimo dużej konkurencji oraz możliwości wyboru, zakup idealnego, wymarzonego samochodu nie jest tak prosty, jak może się niektórym wydawać. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dobrze się zastanowić, ponieważ zakupione auto z reguły ma nam służyć przez wiele kolejnych lat. O jakich zaletach w kontekście nowych aut warto wspomnieć? Które z nich są obecnie cenione przez współczesnych konsumentów? Odpowiedzi na te pytania mogą przyczynić się do podjęcia właściwej, najbardziej optymalnej decyzji.

Bezpieczeństwo nowych aut 

Podczas zakupu nowego samochodu bardzo często zależy nam na jego bezpieczeństwie. W ostatnich latach producenci pojazdów osobowych zwracają na ten aspekt szczególną uwagę. Dlatego też wszystkie oferowane auta z rynku pierwotnego wyróżniają się nowoczesnymi rozwiązaniami w kontekście szeroko pojętego bezpieczeństwa. Proponowane auta są bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wszystkie pojazdy posiadają oczywiście pasy i poduszki bezpieczeństwa. 

Wygląd samochodu

Na rynku możemy znaleźć różne modele samochodów, jednak ich dokładny wygląd ustalamy my sami po wyborze modelu czy marki. Producenci proponują potencjalnym klientom różne warianty kolorystyczne czy technologiczne. Wszystko po to, by „zbudować” auto marzeń. Jeśli chodzi o wyposażenie, warto wspomnieć między innymi o kolorze siedzeń, rodzajach alarmów przeciwwłamaniowych czy nowoczesnych funkcjach multimedialnych. Na życzenie kupca producent może zamontować w aucie między innymi wbudowany system GPS, odtwarzacz DVD, dodatkowe głośniki czy innowacyjne systemy dźwięku. Wszystko po to, by jazda była nie tylko bezpieczna, ale również niezwykle komfortowa. 

Przeglądy, naprawy, etc.

Nowe auta nie muszą „odwiedzać” stacji kontroli pojazdów co roku. Pierwsza wizyta u diagnosty konieczna jest po 3 latach użytkowania samochodu. Następna dopiero po 2. W efekcie coroczny przegląd wykonywany jest dopiero po 5 latach od momentu pierwszej rejestracji samochodu. Jeśli jakaś część w stosunkowo nowym pojeździe ulegnie awarii, nowy element można znaleźć na przykład na stronie http://www.kramex.net.pl/sprezarki-klimatyzacji,3036.html (Adres: Drzymały 12 Ruchocice 602 185 513). W przypadku nowych pojazdów, zdobycie części jest dużo łatwiejsze i oczywiście mniej kosztowne. 

https://goo.gl/maps/Cphwb 

Eksploatowanie nowego samochodu

Zakup całkiem nowego auta z reguły obciąża naszą kieszeń. Z drugiej strony mamy pewność, że otrzymujemy stuprocentowo sprawny samochód. Przez kilka lat od daty zakupu wszystkie usterki wynikające z winy producenta naprawia ten ostatni. Nowe silniki (często z turbosprężarką) zwiększają moc auta i wpływają na ekonomiczno-ekologiczną jazdę.  W efekcie użytkowanie nowego pojazdu jest tańsze niż korzystanie z samochodów używanych. 

Posiadanie nowego auta to z pewnością duży prestiż dla właściciela. Warto pamiętać, że elegancki pojazd jest wartościowy nie tylko pod względem innowacyjności czy estetyki. Jest również cenny pod względem ekologicznej i ekonomicznej jazdy. Nowy silnik zużywa mniej paliwa, jest korzystniejszy dla naturalnego środowiska oraz zwiększa żywotność samochodu. Biorąc pod uwagę wskazane zalety nowego auta, z pewnością nie warto z niego rezygnować.