Nowe wiadomości

  • Czy żarówki ksenonowe lepiej działają w nocy?

    Artykuł odpowiada na pytanie jakiego oświetlenia używać po zmroku

    czytaj więcej

Narzędzia pneumatyczne

Zarówno fachowcy, jak i majsterkowicze wykonujący drobne prace we własnych domach potrzebują odpowiednich narzędzi. Już nie tylko budowa dróg, mostów i domów wymaga dobrego sprzętu, ale też wkręcenie śruby czy wymiana kół w samochodzie. Na szczęście, w dzisiejszych czasach rynek oferujący rozmaite narzędzia jest bardzo bogaty i z każdym rokiem znacznie się poszerza. Dawniej trzeba było zadowolić się narzędziami ręcznymi, których użycie wymagało ogromnego nakładu siły fizycznej ze strony użytkownika. Teraz, producenci prześcigają się w konstruowaniu i tworzeniu urządzeń, które będą jak najlepiej przystosowane do fizycznych predyspozycji użytkownika.

 

Narzędzia pneumatyczne to urządzenia, których moc uzyskiwana jest dzięki wykorzystaniu zasad pneumatyki, a więc dzięki powietrzu pod ciśnieniem. Takie wykorzystanie powietrza sprawia, że użytkownik wkłada naprawdę minimalną siłę podczas używania narzędzia. Z kolei elektronarzędzia dzielą się na akumulatorowe i sieciowe. Jedne i drugie zasilane są prądem z tą jednak różnicą, że elektronarzędzia akumulatorowe nie są podłączone do prądu w czasie, kiedy pracują. Jednak wszystkie one mają wspólną właściwość – wymagają bardzo małego wkładu siły fizycznej użytkownika. Ponadto, ergonomia jest uzyskiwana jeszcze poprzez inne właściwości urządzeń. Wiertarka, szlifierka, klucz pneumatyczny, wkrętarka, polerka... - każde narzędzie posiada szereg cech, które czynią je ergonomicznymi. Poniżej przedstawiamy kilka właściwości narzędzia, które świadczą o ich ergonomii:

• rękojeści obleczone gumą w celu nadania właściwości antypoślizgowych

• dodatkowa rękojeść w zestawie ułatwiająca utrzymanie narzędzia oraz zwiększająca bezpieczeństwo

• talerze szlifujące i polerujące mocowane na rzep w przypadku szlifierek i polerek

• system odprowadzający pył w przypadku szlifierki

• pojemnik na pył w przypadku szlifierki

• lekka i jednocześnie wytrzymała obudowa

• poręczny kształt narzędzia

Kupując elektronarzędzia czy narzędzia pneumatyczne warto zwrócić uwagę na te wszystkie właściwości. Zapewniają one nie tylko lekką, łatwą pracę, ale także bezpieczeństwo na wysokim poziomie. Wszystko to sprzyja wydajniejszej i efektywniejszej pracy.