Nowe wiadomości

  • Czy żarówki ksenonowe lepiej działają w nocy?

    Artykuł odpowiada na pytanie jakiego oświetlenia używać po zmroku

    czytaj więcej

Mieszkania dla młodych

Rynek nieruchomości w dużej mierze dostosowuje dziś swoją ofertę do potrzeb ludzi młodych. Jak jednak scharakteryzować zatem wspomniane potrzeby? Wydaje się, że w dużej mierze nie odbiegają one od standardowych wymogów stawianych przez inne grupy docelowe w tej branży. Na pierwszym miejscu stawia się dzisiaj nierzadko równoważnie zarówno bezpieczeństwo, jak i szeroko pojęty komfort. Ten ostatni na przestrzeni lat w odczuciu potencjalnych klientów ulegał oczywiście zmianie. Jeszcze kilkanaście lat temu wygoda utożsamiana była z posiadaniem własnego kąta, który nierzadko sprowadzał się do małej kawalerki lub jednopokojowego mieszkania, w którym zamieszkiwało przynajmniej kilka osób. Dziś pojęcie komfortu się zmienia i nawet osoby średniozamożne oczekują od swojego przyszłego mieszkania czegoś więcej, aniżeli wyłącznie minimalnych standardów spełniających najbardziej podstawowe potrzeby. Jakie zatem powinny więc być mieszkania dla młodych?

Środki finansowe na własne mieszkania

Młodzi ludzie ? nierzadko dopiero po studiach ? poszukując mieszkania bardzo rzadko dysponują wolnymi środkami finansowymi, które mogą z kolei zostać przeznaczone na kupno mieszkania. Wynajem wydaje się opcją ostateczną, jednak wiele osób woli unikać takiego wyboru ze względu na niechęć związaną z opłacaniem czyjejś nieruchomości bez trwałego zysku dla siebie samego. Alternatywa to oczywiście podjęcie pożyczki z wybranego banku lub innej instytucji świadczącej podobne usługi. Różnorodne reklamy oraz ulotki codziennie informują społeczeństwo o takich możliwościach, jednak należy mieć świadomość tego, że w świecie kredytów nic nie jest czarno-białe, a ewentualny kredyt wyglądający na atrakcyjną propozycję może okazać się gwoździem do trumny. Jak zatem wybrać taką propozycję pożyczki, której nie będziemy żałować? Przede wszystkim należy znaleźć zaufany bank, na przykład za poleceniem kogoś z rodziny lub dobrego znajomego. Nie należy również zapominać o dofinansowaniach, które można pozyskać dzięki różnym firmom deweloperskim oraz Unii Europejskiej. Programy tego typu zazwyczaj kierowane są właśnie do ludzi młodych, by umożliwić im zakup mieszkania bez ponoszenia wysokich kosztów.

Bezpieczeństwo lokalu mieszkalnego

Jak rozumieć dziś bezpieczeństwo związane z zakupioną nieruchomością? Z pewnością w kontekście wspomnianego bezpieczeństwa można dziś mówić o wielu rzeczach. Dla przykładu, dla rodzin z małymi dziećmi bezpieczeństwo związane będzie przede wszystkim z okolicą danego osiedla czy bardziej szczegółowo z daną nieruchomością. Nie bez powodu kompetentne firmy deweloperskie budując nowe osiedle czy pojedynczy blok mieszkalny dbają o jego ogrodzenie oraz nierzadko także o zagwarantowanie mieszkańcom ochrony czy dwudziestoczterogodzinnego monitoringu. Bardzo ważnym aspektem wpływającym na bezpieczeństwo jest również odległość budynków mieszkalnych od jezdni. Zazwyczaj inwestorzy nie wybierają działek pod budowę nieruchomości mieszkalnych znajdujących się tuż przy ruchliwych ulicach. Co więcej, mniejsze uliczki zostają wyposażone w progi zwalniające, dzięki czemu samochody poruszające się wokół terenu zabudowanego nie mogą rozwinąć nadmiernej prędkości.

Komfort w cenie od wielu lat

Od kilkunastu lat konsumenci coraz bardziej zaczynają zwracać uwagę na szeroko pojęty komfort związany nie tylko z rynkiem nieruchomości, ale także z kupowaniem różnych produktów czy korzystaniem z różnego rodzaju usług. Nic zatem dziwnego, że firmy deweloperskie budując nowe osiedla i domy starają się sprostać rosnącym oczekiwaniom swoich potencjalnych klientów. Zapewnienie bezpieczeństwa w postaci monitoringu, ogrodzeń i progów zwalniających to zaledwie minimum, które często trzeba dziś spełnić inwestując w lokale mieszkalne. Oprócz wspomnianych elementów nowe mieszkania wybierane przez młodych ludzi charakteryzują się wygodnym układem pomieszczeń, nowoczesnymi i przestrzennymi windami czy przydomowymi ogródkami i dużymi tarasami. Obserwując innowacyjne i nowoczesne mieszkanie dla młodych Poznań wydaje się być miastem, które w tym kontekście wybierane jest przez młode polskie rodziny najczęściej. Nie da się oczywiście zaprzeczyć, że inne większe miasta nie pozostają w tyle, ponieważ rynek nieruchomości w Polsce od wielu lat rozwija się bardzo dynamicznie. Kolejne nowe inwestycje powstają nawet w mniejszych miejscowościach, co z kolei wskazuje na to, że na mieszkania z rynku pierwotnego rzeczywiście jest spore zapotrzebowanie.

Mieszkania mają zatem być przede wszystkim bezpieczne i komfortowe. Dzięki różnym opcjom pozyskiwania wolnych środków na kupno mieszkania coraz mniej osób decyduje się wynajmować nieruchomości. O wiele lepszą alternatywą staje się bowiem zakup wymarzonego lokalu dla siebie i swojej nowej rodziny.