Nowe wiadomości

  • Czy żarówki ksenonowe lepiej działają w nocy?

    Artykuł odpowiada na pytanie jakiego oświetlenia używać po zmroku

    czytaj więcej

Jakie studia wybrać? Pomożemy ci podjąć tę ważną decyzję!

absolwentWłaśnie zdałeś maturę i zastanawiasz się jakie kierunki masz wziąć pod uwagę przy rekrutacji na studia? A może właśnie skończyłeś pierwszy rok studiów i stwierdziłeś, że to nie jest jednak to, co chcesz robić w życiu? Założyłeś już rodzinę i masz wymarzoną pracę od dawna, ale chciałbyś podnieść swoje kompetencje? Poradzimy ci na jakie studia się wybrać tak, aby odczuć ich satysfakcjonujące rezultaty. Pamiętaj, że możesz studiować w każdym wieku. Dziś na uczelnie wyższe wybierają się nawet emeryci. Nie pozwól wmówić sobie, że nie możesz czegoś osiągnąć. W tym artykule podpowiemy ci, na jakie kierunki studiów lub kursy warto się wybrać.

 Nauka języków obcych ? zawsze aktualna, zawsze przydatna!

Od zawsze owocne okazywało się uczenie języków obcych. Nie inaczej jest również dzisiaj. Jeśli nie czujesz się na siłach, by studiować jakiś lingwistyczny kierunek, zawsze możesz wybrać się po prostu na niezobowiązujący kurs, który rozwinie twoje umiejętności, na przykład z języka angielskiego czy niemieckiego. Po roku takich ćwiczeń możesz zdawać maturę z języka obcego i spróbować dostać się na wymarzone studia. Najlepiej oczywiście uczyć się języka obcego podczas rozmów z obcokrajowcami. Wtedy nie masz innego wyjścia ? musisz porozumiewać się tak jak oni. Jeśli masz ku temu odpowiednie warunki, możesz zdecydować się na wyjazd za granicę, na przykład na wakacje. Nawet dwa tygodnie w innym państwie dadzą ci więcej niż teoretyczna nauka z książką przez cały rok. Praktyczna nauka języka dodatkowo pomoże ci zrozumieć często ciężką do przebrnięcia teorię. Wyjeżdżaj więc najczęściej jak się da, ponieważ znajomość języków obcych zawsze będzie w cenie. Na pewno zauważyłeś również, że coraz częściej na ulicach większych miast w Polsce również możesz spotkać obcokrajowców. Najczęściej z jakiegokolwiek kraju by nie byli, umieją się posługiwać w stopniu komunikacyjnym językiem angielskim. Nie pozwól sobie zostać w tyle i zabierz się do intensywnej nauki.

Studia architektoniczne ? duża skala wyboru!

Uwielbiasz rysować, ale boisz się, że nie poradzisz sobie na architekturze? Możesz przecież wybrać architekturę wnętrz zamiast tej tradycyjnej. Dzięki temu ominie cię większość przedmiotów, których się obawiasz. Zamiast tego nauczysz się wykonywać wspaniałe projekty nie tylko ręcznie, ale również za pomocą nowoczesnych i innowacyjnych programów komputerowych. Aby zobaczyć jak wspaniałych rzeczy możesz się dowiedzieć, wejdź na stronę agencji Pro Estate Solution lub wpisz w wyszukiwarkę następującą frazę: Pro Estate wizualizacje 3D. Po obejrzeniu projektów przygotowywanych przez profesjonalnych grafików przekonasz się, jak wspaniałe elementy przestrzenne można tworzyć nie tylko za pomocą ołówka, ale również przy pomocy innowacyjnych technologii. Wybierając się na studia z pewnością takie poznasz. Możesz również wybrać kursy graficzne i fotograficzne, na których z powodzeniem również nauczysz się tworzyć tak niesamowite projekty jak Pro Estate wizualizacje 3D. A przynajmniej spróbujesz póki co dorównać tym profesjonalnym prezentacjom tworzonym przez najlepsze polskie agencje.

Studia humanistyczne czy matematyczne?

biretOd wielu lat toczy się niepisana walka pomiędzy dwoma rodzajami studiów ? humanistycznymi i ścisłymi. Nie powiemy ci jednak, które wybrać najlepiej. Prawda jest taka, że na rynku pracy przebicie mają przede wszystkim ludzie zaradni i odważni. Niezależnie od tego jaki kierunek ukończysz, przy odpowiednim zacięciu i zaangażowaniu zawsze będziesz miał szansę uzyskać idealną pracę. Dlatego też pamiętaj, by zawsze dążyć uparcie do celu i nie bać się swoich marzeń. Te ostatnie przy odrobinie wysiłku w końcu się spełnią. Staraj się więc kierować nie tyle praktycznym podejściem do życia, co swoimi zainteresowaniami. W gruncie rzeczy studia są właśnie po to, by rozwijać swoje pasje i zainteresowania. To, że uzyskasz po nich wykształcenie wyższe i dyplom jest w efekcie końcowym najmniej istotne.

Szukaj pracy będąc już na studiach!

Popełniasz błąd myśląc, że po zakończeniu studiów będą na ciebie czekały sterty atrakcyjnych ofert pracy. Dziś bez doświadczenia bardzo mało firm daje szansę stałego zatrudnienia. Będąc jeszcze na studiach staraj się więc brać udział we wszelkiego rodzaju kursach i stażach tak, aby twoje CV zapełniło się ciekawymi pozycjami. W miarę możliwości podejmuj też prace dorywcze, nawet te najbardziej niezwykłe i nieopłacalne. Dzięki temu nie tyle rozwiniesz jakieś umiejętności (choć nierzadko także o to chodzi), co poznasz nowych ludzi. Być może w przyszłości znajomość z którymś z nich bardzo ci się przyda.

Uczyć możesz się w każdym wieku i w każdej sytuacji. Dziś możesz studiować nie tylko dziennie, ale również zaocznie czy wieczorowo. Oprócz tradycyjnych studiów różne instytucje oferują wszelkiego typu staże i szkolenia. Jeśli masz szansę zdobywania cennej wiedzy i nowych umiejętności, skorzystaj z niej. Nigdy nie wiesz, kiedy może ci się przydać jakaś nabyta dzięki twojemu zaangażowaniu cecha.