Nowe wiadomości

  • Czy żarówki ksenonowe lepiej działają w nocy?

    Artykuł odpowiada na pytanie jakiego oświetlenia używać po zmroku

    czytaj więcej

Szybka i efektywna sprzedaż mieszkań

aranżacja przestrzeniDecyzja o sprzedaży mieszkania często jest poprzedzona wielomiesięcznymi rozmyślaniami na ten temat. Niektórym nie jest łatwo rozstać się z miejscem, w którym się wychowali. Tym bardziej, jeśli sprzedaż mieszkania staje się przykrą koniecznością dla jego właściciela. Jeśli jednak dojdzie już do tego, warto pomyśleć co zrobić, by jak najkorzystniej je sprzedać. O wysokości ceny świadczy bowiem kilka elementów, o które bez przeszkód można zadbać. W Polsce od niedawna popularne stało się określenie home stagingu. Jakie znaczenie ze sobą niesie? Jest to nic innego jak działania marketingowe mające na celu podwyższenie wartości nieruchomości. W jaki sposób można to osiągnąć? Istnieją pewne techniki, które sprawiają, że sprzedaż mieszkań staje się bardziej opłacalna. Wystarczy odpowiednio zaaranżować wnętrze, by stało się bardziej atrakcyjne dla potencjalnych przyszłych jego właścicieli. Oczywiście nie ma możliwości, by urządzić mieszkanie w jednym konkretnym oryginalnym stylu. Wówczas przypadłoby ono do gustu w najlepszym przypadku tylko kilku zainteresowanym kupnem. Nieruchomość musi wyglądać przytulnie, funkcjonalnie, ale przede wszystkim świeżo, czysto i ładnie. Uniwersalizm jest tutaj główną cechą. Jednak trzeba przy tym wystrzegać się nudy i monotonii.

Nikt nie zwróci uwagi na wnętrze, które jest nijakie. Co zatem należy robić, by sprzedaż mieszkań była jak najbardziej opłacalna? Koniecznie trzeba pamiętać o tym, że przede wszystkim liczy się pierwsze wrażenie. W związku z tym, warto postawić się na miejscu potencjalnego klienta. Co zatem już na samym początku zachęca do dalszego oglądania wnętrza? Czystość i porządek. Są to dwie rzeczy, o które trzeba zadbać w pierwszej kolejności, gdy wystawiamy mieszkanie na sprzedaż. Wystarczy umyć okna, odkurzyć, pozmywać naczynia w zlewie i poukładać rzeczy na meblach. Dobrym posunięciem, które stosuje się zgodnie z metodą home stagingu jest zadbanie o odpowiedni zapach. Jeśli jest ładny to istnieje większe prawdopodobieństwo, że potencjalny kupiec mieszkania bardziej się nim zainteresuje. Również przyjemna muzyka potrafi zdziałać w tej kwestii wiele dobrego. Kolejną istotną rzeczą jest optyczne powiększenie wnętrza. Służą do tego rozmaite zabiegi, które bez przeszkód można samemu wykonać. Wystarczy odmalować pomieszczenie jasną farbą oraz usunąć zbędne elementy umeblowania. Warto także wpuścić nieco więcej światła do środka, poprzez założenie cieńszych firan czy całkowite podciągnięcie rolet. Lokal, który sprawia wrażenie jasnego i przestronnego zawsze cieszy się większym zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców niż wnętrze ciemne i ciasne, które stwarza wrażenie mało przyjemnego i przytulnego.

mieszkanie - detalByć może nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że duże znaczenie ma usunięcie wszelkich elementów wystroju mieszkania, które je personalizują. Zatem rozmaite zdjęcia, dyplomy, nagrody, ubrania, pamiątki powinny zniknąć z pola widzenia. Takie przedmioty sprawiają bowiem, że oglądający mieszkanie czują się w nim obco, nieswojo, a przecież najważniejsza rzeczą, jeśli chodzi o sprzedaż mieszkań, jest sprawienie, by od pierwszych chwil potencjalni kupcy poczuli się w nim jak w swoim własnym. Warto również nieco ożywić mieszkanie poprzez udekorowanie je kwiatami doniczkowymi lub w wazonach oraz interesującym obrazem. Nie można jednak przesadzić ze zbyt dużą ich ilością oraz oryginalnością. Muszą to być przedmioty neutralne, których zadaniem jest jedynie ocieplenie wnętrza. Jednocześnie warto wiedzieć, że home staging nie obejmuje naprawy zepsutych okien, drzwi, podłóg itp. Wspomniane wyżej metody home stagingu cieszą się dużą popularnością w Stanach Zjednoczonych już od wielu lat. Większość tamtejszych nieruchomości zostaje odpowiednio przygotowywana do sprzedaży przez profesjonalistów wykorzystujących techniki home stagingu. Zapewnia to większą atrakcyjność lokalu, a tym samym przekłada się na zdecydowanie większe zainteresowanie wśród potencjalnych nabywców. Takie działania mają bezpośredni wpływ na szybszą i korzystniejszą sprzedaż mieszkań i innego rodzaju nieruchomości. Amerykańskie badania wyraźnie pokazują, że dzięki takim metodom czas sprzedaży nieruchomości skraca się o około 40%, a jej cena wrasta o 10%. W Polsce od niedawna mamy do czynienia z tym zjawiskiem, jednak sukcesywnie zdobywa coraz większe grono zainteresowanych osób, które wykorzystują owe metody w praktyce.

Decydując się na sprzedaż mieszkań warto skorzystać z usług świadczonych przez profesjonalistów, którzy z powodzeniem wykorzystują coraz bardziej popularne w naszym kraju metody home stagingu. Metody, które stosują ,znacznie przyspieszają sprzedaż mieszkań. Najważniejsze jest jednak to, że zostają one sprzedane ze znacznie większym zyskiem, niż gdyby nie zastosowano względem nich którejś z metod uatrakcyjniania nieruchomości. Są to usługi tym ważniejsza, że generują niskie koszty i zajmują niewiele czasu. Szczególnie ta ostatnia kwestia jest niebagatelna w przypadku wystawienia lokalu na sprzedaż. Być może niektórzy wychodzą z założenia, że nie potrzebują zatrudniania profesjonalistów, ponieważ sami mogą uporządkować i odświeżyć wnętrze. Nic bardziej mylnego. Specjaliści z branży znają pewne techniki i metody, o których pojęcia nie mają zwykli ludzie. Sprawnie i efektywnie organizują przestrzeń tak, by wydała się najbardziej atrakcyjna dla potencjalnych przyszłych kupców. Ponadto, trzeba posiadać pewną wiedzę, by orientować się w aktualnych trendach wystroju wnętrz. Warto wiedzieć, że metody home stagingu można z powodzeniem wykorzystywać nie tylko w przypadku sprzedaży mieszkań, ale również w kwestii biur, domu i innego rodzaju lokali użytkowych. Wszystko po to, by osoba oglądająca nieruchomość od momentu przekroczenia jej progu poczuła się we wnętrzu, jak u siebie w domu, mieszkaniu czy biurze. Nie wystarczy bowiem odpowiednio skonstruowana oferta oraz stosunkowo niska cena, by szybko sprzedać nieruchomość. Nawet, jeśli sprawi to, ze pojawi się wielu zainteresowanych kupnem, to ostatecznie niewielu z nich faktycznie będzie rozważać ewentualność dokonania zakupu. Jeśli chodzi o współczesną sprzedaż mieszkań Jelenia Góra czy inne miasta na Dolnym Śląsku to najbardziej popularne miejsca w ostatnich latach. Przede wszystkim dlatego, że dla polskich rodzin bardzo istotna stała się odpowiednia lokalizacja mieszkania.