Nowe wiadomości

  • Czy żarówki ksenonowe lepiej działają w nocy?

    Artykuł odpowiada na pytanie jakiego oświetlenia używać po zmroku

    czytaj więcej

Szampony Wella SP

szamponyPółki sklepowe uginają się pod ciężarem preparatów do mycia włosów, dlatego też przeciętny konsument może mieć wyjątkowe problemy z wyborem tego jedynego, który najlepiej dopasowałby się nie tylko do potrzeb jego włosów, ale i skóry głowy, od której tak naprawdę zależy właściwe odżywienie i siła włosów. Wybór jest ogromny, podobnie jak różnorodność cen, dlatego też mało kto decyduje się na zakup szamponów z górnej półki, do których zaliczane są preparaty marki Matrix, Goldwell, Wella SP, Label.M czy Loreal Professionel. A jest to duży błąd, ponieważ szamponu do włosów nie powinno się traktować jak zła koniecznego, ale jak podstawę całego procesu pielęgnacji fryzury.

 Wydaje nam się często, że ze względu na to, ze na rynku dostępne są tysiące odżywek i masek mających różną konsystencję i układ składników odżywczych, więc szampon może być tak naprawdę pierwszy lepszy, byleby się pienił i jako tako odświeżał głowę. Konsekwencja takiego postępowania jest taka, że włosy przestają z nami współpracować, stają się kruche i matowe, ponieważ nie przyswajają w żaden sposób składników pochodzących z masek, odżywek czy lotionów. Dodatkowo, ze względu na to, że zanieczyszczenia pojawiające się na całej długości pasm zaczynają się nawarstwiać, kosmyki stają się cięższe i zaczynają wypadać. Błędem jest także niedopasowywanie szamponu do rodzaju swoich włosów, co może powodować zintensyfikowanie lub też pojawienie się kolejnych problemów ze skórą głowy i łamliwością pasm. Może się tak zdarzyć na przykład wtedy, kiedy posiadacz włosów normalnych zdecyduje się na zakup szamponu przeznaczonego do pielęgnacji włosów z tendencją do przetłuszczania się. Efekt końcowy może być taki, że kosmyki niesprawiające dotąd większych problemów, staną się przesuszone, a skóra głowy zacznie się łuszczyć.

Producenci profesjonalnych marek, tacy jak Matrix, Wella SP czy Loreal doskonale zdają sobie sprawę z tego, że szampon ma niebagatelny wpływ na zdrowie i kondycję naszych włosów, dlatego też powinien być po prostu dobry. Kluczem do zdobycia pięknych włosów pełnych blasku jest właściwe natłuszczenie samych pasm oraz skóry głowy. Kiedy jego poziom jest zbyt niski włosy stają się suche i matowe, kiedy natomiast jest go zbyt dużo, pasma stają się ciężkie. Dlatego też ? podobnie zresztą jak w życiu ? najważniejsza jest umiejętność zachowania równowagi. Każdy szampon, bez względu na to czy będzie pochodził z laboratorium marki Loreal, Wella SP, Matrix, Goldwell, Ziaja czy małej, osiedlowej apteki, zawsze posiada jedno najważniejsze zadanie, jakim jest usunięcie nadmiaru łoju, brudu i pozostałości po użytych kosmetykach. Działa on analogicznie do szczotki, która ma usuwać podczas czesania resztki włosów, zanieczyszczenia środowiska oraz poprawiać krążenie skóry głowy, wzmacniając przy tym cebulki włosów. Specyfik do mycia powinien więc jednocześnie oczyszczać i pielęgnować, nie będąc przy tym zbyt agresywnym. Pasma powinno się myć dwukrotnie, a przed nałożeniem szamponu dokładnie je zmoczyć, aby specyfik był lepiej przyswajalny.

kosmetykiNie powinno się aplikować go bezpośrednio na skórę głowy, ale najpierw właściwą ilość nałożyć na dłoń i dopiero wtedy równomiernie rozprowadzić go na włosach pilnując przy tym, aby nie był on gwałtownie wcierany. Szarpanie kosmyków podczas mycia nie tylko osłabia cebulki, ale i powoduje ich poplątanie, które sprawia, że włosy zaczynają wypadać. Za pierwszym razem szampon ma oczyścić skórę głowy z nadmiaru łoju, brudu oraz resztek kosmetyków do stylizacji, dlatego też powinno się zwrócić uwagę na jego dokładne rozprowadzenie. Po spłukaniu preparatu szampon powinno się zaaplikować ponownie po to, aby mógł on dostarczyć pasmom odpowiednich składników odżywczych i przygotować je do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych czy stylizacyjnych. Preparaty do stylizacji, takie jak te pochodzące z serii Matrix Vavoom zapewniające zmysłową objętość i utrwalenie efektu końcowego za pośrednictwem aktywnych polimerów, nie obciążają włosów, jednak nawet one nie sprawdzą się w stu procentach, kiedy nie będą miały właściwej bazy w postaci oczyszczonych włosów. Aby dobrze dobrać szampon w pierwszej kolejności powinno się przyjrzeć samym włosom oraz odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jakie problemy najczęściej pojawiają się z pasmami oraz jaki jest ich rodzaj. Szampony wella sp najczęściej przystosowane są do potrzeb włosów suchych, przetłuszczających się, farbowanych oraz z tendencjami do powstawania łupieżu.

Suche włosy potrzebują odpowiedniej dawki nawilżenia, dlatego też preparaty do mycia powinny być przeznaczone bezpośrednio dla nich i posiadać nawilżające kwasy tłuszczowe, które pokrywają włos tworząc na jego powierzchni ochronną warstwę chroniącą go przed utratą wilgoci. Nie mniej istotne jest posiadanie przez specyfik właściwego pH oraz wzbogacenie procesu pielęgnacyjnego o odżywkę lub też działanie maski nawilżającej. Posiadacze włosów ze skłonnością do przetłuszczania się powinni posiadać produkt silnie oczyszczający, jednak nie działający na tyle agresywnie, żeby usuwał całe sebum z powierzchni skóry głowy. Nadmierne przesuszenie głowy może jedynie nasilić problem, ponieważ włosy przesuszone przetłuszczają się jeszcze bardziej. Ewentualna odżywka nie powinna być więc nakładana bezpośrednio u nasady, ale na końcówkach włosów i też tylko na tych, które naprawdę tego potrzebują. Uniknie się dzięki temu nadmiernego obciążenia pasm. Preparaty do mycia włosów farbowanych nastawione są przede wszystkim na odżywianie ich po agresywnym zabiegu koloryzacji oraz na zabezpieczaniu kosmyków przed wypłukiwaniem barwnika. Dzięki temu pasma mają możliwość lśnienia pełnym blaskiem jeszcze długo po zabiegu. Problemy łupieżu są zawsze defektami dermatologicznymi, które powinny być przebadane przed przystąpieniem do poszukiwania odpowiedniego szamponu. Najlepiej więc zaopatrywać się w produkty do mycia w aptekach lub sklepach oferujących profesjonalne kosmetyki fryzjerskie największych marek, takich jak Wella SP, Loreal, Matrix czy Goldwell, posiadających w swoim asortymencie specjalistyczne produkty zwalczające objawy łupieżu. Dobry szampon to przede wszystkim taki, który dopasowany jest do potrzeb włosów, ponieważ tylko dzięki temu pasma mogą być zdrowe, elastyczne i pełne blasku.